Atšvaitų dienos akcija!

2016-11-10

Anot mokslininkų, sutemus pėsčiojo galimybė būti partrenktam automobilio gali išaugti iki 1100 procentų. Vos ne kartą į savaitę, ypač šaltuoju metų sezonu, žinių bei naujienų portalai skelbia apie pėsčiųjų nelaimes kelyje, nutikusias dėl netinkamai segėto arba išvis nesegėto atšvaito. Skaičiai ir faktai glumina, tačiau situacija šiuo klausimu kasmet išlieka statiška.

Paklausinėjus VGTU(Vilniaus Gedimino technikos universiteto) studentų, ypač vairuojančių automobilius, nuomonės apie pėsčiuosius su atšvaitais, visi sutiko, kad tai ne tik naudinga, bet ir ypač reikalinga. Todėl lapkričio 7 d., ilgosios pertraukos metu VGTU  ir vėl vyko kasmetinė Atšvaitų akcija. Studentai buvo skatinami nešioti atšvaitus įvairių veiklų metu: Blitz žaidimo „Kryžiukai-nuliukai“, kur pagrindiniais žaidimo komponentais tapo atšvaitai, viktorina apie saugų eismą, fotosesija su atšvaitais pasipuošusiu VGTU SA organizuojamo renginio – „Gedimino dienų“ simboliu Gedžiu.

Veiklų dalyviai buvo apdovanoti originaliais atšvaitais, o patys nuovokiausieji, kurie jau į renginį atėjo su atšvaitu – ypatingu prizu – atšvaitiniu, daugkartinio naudojimo, maišeliu. Renginio nuotaiką kūrė muzika ir linksmi, besišypsantys, tikintys akcijos nauda Fundamentinių mokslų fakulteto atstovybininkai. Būtent tai į akciją pritraukė įvairaus amžiaus studentus, Erasmus dalyvius bei dėstytojus.

Šiuos rezultatus padėjo pasiekti ir rėmėjai, palaikę mūsų idėjas: Aplinkos ministerija, Vilniaus apskrities policija, Jaunimo reikalų departamentas, Lietuvos automobilių kelių direkcija bei VĮ Vilniaus regiono keliai.

Nepatingėkite sugaišti kelių minučių, prisisegti atšvaitą, nemanykite, kad tai sugadins jūsų stilių ir galbūt būtent šis veiksmas apsaugos jus nuo bereikalingų rūpesčių!

Būk kaip Gedis, nešiok atšvaitus!

img_5642

Rašyti komentarą

*