VGTU SA FMF lankėsi Lietuvos mokyklose

2014-11-28

Lapkričio 24-27 dienomis Vilniaus Gedimino techniko universiteto (VGTU) studentų atstovybė (SA) Fundamentinių mokslų fakultete (FMF) nariai savo dienas leido lankydami įvairias Lietuvos gimnazijas: Alytaus ir Šiaulių apskrityse bei Suvalkijos regione. Tikslas buvo informuoti moksleivius apie mūsų universitetą, fakultetus ir žinoma juose esančias specialybes, supažindinti su naujienomis ir išsamiau papasakoti, ko galima tikėtis iš dominančios studijų srities. Studentai pateikė pakankamai informacijos apie patį studentišką gyvenimą, bendrabučius ir galimą veiklą po paskaitų mūsų universitete.

Suvalkijos regione studentai apsilankė Šakių „Žiburio“ gimnazijoje, Kybartų Kristijono Donelaičio, Marijampolės marijonų ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijose. Prienų „Žiburio“ gimnazijoje universitetą pristatinėjo net dvi pamokas skirtingiems mokiniams. Paskutinėje Pilviškių „Santaikos“ gimnazijoje studentai praleido ilgiausiai atsakinėdami į gausybę susidomėjusių mokinių klausimų.

Tuo pat metu kita komanda išvyko į Alytaus apskritį. Per tris dienas jie aplankė Varėnos „Ąžuolo“ gimnaziją, visas keturias Alytuje esančias – Jotvingių, Putinų, Adolfo Ramanausko-Vanago, Šv. Benedikto – gimnazijas bei Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnaziją, kurioje iki pat durų buvo palydėti malonaus pradinių klasių moksleivių. Pristatymo pabaigoje mokiniams puikiai pavyko įvykdyti sugalvotą užduotėlę: išvardinti bent penkis Vilniaus Gedimino Technikos universitete esančius fakultetus.

Net septynias mokyklas aplankė Šiaulių krašto komanda. Patiems studentams labai patiko lankytis šiose mokyklose, ypač tuomet kai po skaitytos paskaitos sulaukė didelio moksleivių antplūdžio asmeninėms konsultacijoms. Taip pat jie sutiko tokių abiturientų, kurie jau apsisprendę, kad nori stoti būtent į VGTU, teliko tik atsakyti į konkrečius jų užduotus klausimus. Komanda aplankė Šeduvos gimnaziją, Joniškio „Aušros“ gimnaziją, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnaziją ir Didždvario, Lieporių, Juliaus Janonio bei Simono Daukanto gimnazijas, esančias Šiauliuose.

Be mokinių informavimo šis projektas turėjo labai didelę naudą ir universiteto studentams – didžioji dalis jų yra pirmakursiai, todėl turėjo puikią galimybę tobulinti savo komunikacinius įgūdžius ir praktikuoti viešąjį kalbėjimą. Tikėkimės jų pastangos atsipirko ir kitais metais VGTU vėl sulauks daug motyvuotų ir gabių studentų.

VGTU SA FMF – už studentišką rytojų!

Rašyti komentarą

*