Kuratorystė – puikus būdas išbandyti save!

2014-05-25

Štai kaip greitai prabėgo dar vieni mokslo metai. Jei rugsėjį buvo gana paprasta atskirti pirmakursius iš smalsių, kartais išsigandusių žvilgsnių, tai dabar jie jau drąsiai žingsniuoja Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto koridoriais. Per metus  reikėjo daug ko išmokti – juk gyvenimas mokykliniu stiliumi skiriasi nuo studijų universitete iš esmės. Tai jiems padaryti padėjo jų grupių kuratoriai.

Jei dar abejoji ar tapti kuratoriumi, verta sužinoti realią to naudą. Šiuo tikslu pakalbinome kelis dabartinių pirmakursių kuratorius:

Ką tau davė kuratorystė?

„Kuratorystė man suteikė galimybę pažinti save, pažinti naujus veidus, susirasti bendraminčių, susipažinti su naująja bioinžinierių karta. Malonu, kai universitete gali sutikti dar daugiau pažįstamų veidų ir dar tų, kurie studijuoja tavo specialybę, išgyvena tuos pačius jausmus, kokius išgyvenai tu, būdamas pirmakursis, nežiniukas, pasidalinti su jais turima patirtimi, padrąsinti.“
Evelina

Ar dar kartą norėtum tapti kuratoriumi?

„Tapti antrą kartą kuratoriumi ir vis dar dabar noriu, tačiau tam nėra laiko, kadangi ant nosies – ketvirtas kursas.“
Tomas

Kokių savybių reikėjo šiam darbui su pirmakursiais?

„Chm… savybės… mano manymu, svarbiausia būti šiltu ir draugišku, o žinios yra įgyjamos, formuoti komandą išmokstama.“
Karolina

Ar nebuvo baisu, kad nesusitvarkysi su pirmakursių grupe?

„Baimė? Na, taip, baimė yra prigimtinis žmogaus dalykas, visi mes ko nors bijom. Tačiau klausimas pagrindinis yra ar tu bijai  „nulių“ ar jie labiau bijo universiteto? Nes tai jiems yra šokas, nauja tvarka, naujas pastatas, naujas gyvenimas. Ir supranti, kad jie labiau visko bijo, o tu turi būti tas, kuris jiems viską rodys ir padės susitvarkyti. Tada nebelieka vietos baimėms.“
Saulius

Ar buvo kokių nors nuotykių su „fuksais“?

„Buvo labai malonu, kai fuksiukai kvietė į savo cementą – nufilmavo vaizdo įrašą ir mus jame užžymėjo.“
Renata

Tikimės, jog atsiliepimai padėjo išsklaidyti abejones ir tai pastūmės Tave į kitus metus su nauja veikla – kuratoryste. Primename, jog registruotis gali iki birželio 1 dienos. Registracijos anketą rasi čia: www.kuratoriai.vgtusa.lt.

Turi klausimų? Rašyk mums arba užsuk į SRL-504A ir mes į juos atsakysime!

Rašyti komentarą

*