LIETUVIŲ KALBOS SAVAITĖ 2014

2014-04-02

Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų atstovybė Fundamentinių mokslų fakultete (VGTU SA FMF) balandžio 3–10 dienomis rengia „Lietuvių kalbos savaitę“.

Šia socialine akcija norime atkreipti studentų bei dėstytojų dėmesį į valstybinės kalbos taisyklingą vartojimą akademiniame pasaulyje. Svarbiausia, kad studentai pastebėtų klaidas ne tik savo rašto darbuose, bet ir dėstytojų pateikiamoje mokymosi medžiagoje.

Lietuvos Respublikos valstybinės kalbos įstatymas nurodo, kad taisyklingos valstybinės kalbos mokėjimo reikalavimai įtraukiami į valstybės tarnautojų, pedagogų, visuomeninės informavimo priemonių ir leidybos darbuotojų atestavimo nuostatus ir taikomi atsižvelgiant į kvalifikaciją bei einamas pareigas. Universitetas – ne išimtis. Todėl tiek studentas, tiek dėstytojas turėtų atkreipti dėmesį į taisyklingą lietuvių kalbos vartojimą ir svarbą akademinei bendruomenei. Tai yra labai svarbi investicija į mūsų ateitį.

Akcijos pabaigoje vyks paskaita dėstytojams apie taisyklingą lietuvių kalbą ir jos svarbą akademiniame pasaulyje, 3 ir 4 kurso studentams ir magistrantams – paskaita apie baigiamųjų darbų kalbai keliamus reikalavimus ir svarbiausius aspektus. Paskaitas ves Valstybinės kalbos inspekcijos atstovai.

Tikimasi, kad ši socialinė akcija paskatins dėstytojus vengti klaidų paruoštoje metodinėje medžiagoje, o studentus – taisyklingai vartoti lietuvių kalbą savo darbuose bei visuomeniniame gyvenime.

Rašyti komentarą

*