Aukštųjų mokyklų mugė 2013

2013-01-26

Vos pasibaigus sesijos periodui mūsų studentų atstovybės pirmininkė Ieva Kučinskaitė išlėkė į Kauną, kuriame šeštadienį vyko Lietuvos aukštųjų mokyklų mugė. Kartu su trimis universiteto priėmimo komisijos nariais, keliais dėstytojais ir studentų atstovybių fakultetuose atstovais (dalyvavo AGAI, VVF, EF, AIF ir AF nariai) mūsų pirmininkė ankstyvą rytą autobusiukų išvažiavo į parodą.

Visą dieną vyko aukštųjų mokyklų pristatymai, kuriuose apie savo švietimo įstaigas moksleiviams pasakojo Klaipėdos universitetas, Alytaus kolegija, Mykolo Riomerio universitetas, LCC International University ir kiti. Tokios mugės Lietuvoje itin paklausios, metų bėgyje jos suorganizuojamos bent kelios. Taip siekiama būsimus studentus kuo artimiau supažindinti su aukštojo mokslo sistema, Lietuvoje siūlomomis specialybėmis.

Norėdami, kad moksleiviai sužinotų ne tik šablonišką ir oficialią informaciją, kaskart stengiamės juos supažindinti su mūsų studentų atstovybės atstovais. Siekiame nuoširdžiai ir studentiškai atsakyti į visus jiems rūpimus klausimus bei suteikti abiturientui aktualiausią informaciją.
Stebina tai, kad tokių parodų auditorija vis plečiasi. Pasak mūsų pirmininkės, šiandien mugėje dalyvavo itin daug moksleivių, kurių tarpe buvo ne tik abiturientai, bet ir jaunesniųjų klasių mokiniai. Džiugina tai, kad vis daugiau apsilankiusiųjų yra labai motyvuoti ir iš anksto pasidomėję apie Lietuvoje siūlomas studijų kryptis. Dauguma prie VGTU informacijos stendo priėjusių moksleivių domėjosi apie konkrečias programas, tačiau nestigo ir klausimų apie tai, kokia sunki yra aukštoji matematika, ar įmanoma išmokti informatikos, jos nesimokius mokykloje ir panašiai. Kaip ir visuomet populiarumu tarp moksleivių spindėjo humanitarinės mokslų kryptys, tačiau itin daug dėmesio susilaukė ir A. Gustaičio Aviacijos Instituto (AGAI), Kūrybinių Industrijų fakulteto (KIF) siūlomos studijų programos. Labiausiai moksleivius dominančios mūsų fakulteto (FMF) specialybės pasirodė multimedija ir kompiuterinis dizainas, bioinžinerija bei inžinerinė informatika. Nustebino tai, kad sulaukėme klausimų ne tik iš moksleivių, bet ir studentų, kurie aktyviai domėjosi magistrantūros ir doktorantūros studijomis.

Tikimės, kad tiesioginis susitikimas ir bendravimas su universiteto studentais padės moksleiviams apsispręsti renkantis tolimesnį veiklos kelią ir paskatins siekti aukštojo mokslo.

Rašyti komentarą

*