Paskaita „Kas po galais vyksta?!“

2012-03-18

Perskaičius šį klausimą gali iškilti begalės kitų panašių klausimų. Nori rasti atsakymą ne tik į šį, bet ir į kitus tau kylančius klausimus? Rekomenduojama, užsiregistruoti į šią paskaitą, kuri vyks kovo 22 d. 19 val. viešbutyje RADISSON BLU, Konstitucijos pr. 20, Vilniuje. Registraciją galite rasti čia. Jei dar nesusidomėjai, paskaityk apie paskaitą bei apie ją vesiantį lektorių profesorių Laitmaną (apie profesorių daugiau informacijos rasite čia).

Trumpai apie paskaitą

Jau keletą metų visur tik ir girdime žodį KRIZĖ. Net ir pirmokas žino, kad krizė – tai kažkas ne itin gero, kažkas, kas verčia tėvelio kaktą susiraukti, o mamą rečiau pirkti jo mėgstamus saldainius.

Bet ar tikrai taip blogai? Kas gi ta krizė? Dažniausiai ji siejama su materialiomis problemomis:  žmonių bedarbyste, bankų bankrotais, finansinių rinkų kritimu, valstybinių sistemų žlugimu, auklėjimo, vertybių krize.

 

Krizė keičia mūsų gyvenimus. Vieni suklumpa, kiti sustiprėja, o kai kas leidžiasi laimės ieškoti svečioje šalyje.  Ji paliečia visus: didelius ir mažus, turtingus ir nelabai, tautas, šeimas, individą…  Juk ir pats žodis „krizė“ nevienareikšmis − senovės graikams jis reiškė atskyrimą, sprendimą, lūžio tašką, posūkį pokyčių link, o štai kiniškai krizė susideda iš dviejų hieroglifų, reiškiančių pavojų ir galimybę (危机).

Ne visada ryžtamės prisipažinti, kad krizė ne tik piniginėje, žiūrėk, ji ir į namus prasibrovus. Nūnai šeimos pagalbos ir dienos centrai yra perpildyti žmonių, nežinančių, kaip išsaugoti šeimą. Jaunos poros nenori turėti vaikų, nes bijo atžaloms pasiūlyti šį bauginantį pasaulį. O tie, kas nori ir turi, dažniausiai neranda bendros kalbos, o kur dar ten teisingas auklėjimas! Jaunimas nenori tuoktis, vengia įsipareigojimų, o vaikai ignoruoja savo „dinozaurus“ tėvus autoritetais laikydami silikonines gražuoles ir raumeningus sportininkus.

Tikriausiai nė neverta priminti, kaip viena vertus, visi esame susiję, priklausome vieni nuo kitų, o, kita vertus, esame tokie vieniši, tolimi, visai nebemokame žiūrėti vieni kitiems į akis – lengviau žvilgtelti į pašnekovo nuotraukas feisbuko profilyje. Dauguma kiauras dienas taip praleidžia žaisdami kompiuterinius žaidimus, žiūrėdami filmus, bėgdami nuo realybės, negalvodami apie kitus. Kiekvienas galvoja tik apie save, nes yra įsitikinęs, kad daugiau niekas juo nepasirūpins.

Kad ir kokia beviltiška situacija, kaskart tikimės, kad gėris, moralumas bei šviesus protas nugalės, bet ir tokį įsitikinimą, atrodo, „prispyrė“ krizė. Toli dairytis nereikia − padėtis su jaunąją karta tiesiog nepakenčiama, o juk jie – žmonijos rytojus… Internetas perpildytas vaizdelių, kur vaikai, paaugliai ir suaugusieji pikdžiugiškai kankina vieni kitus, tyčiojasi vieni iš kitų… Tik ir girdime, kad jaunuomenė neranda užsiėmimo, neranda savo vietos po saule ir tiesiog pasirenka bėgti nuo tikrovės, negyventi…  Padėtis iš tikrųjų kritinė.

Ir galiausiai norisi paklausti: „Kas gi po galais čia vyksta? Ir kodėl? Kaip tai pakeisti? Ir ar apskritai galime kažką paveikti?“ Tai anaiptol ne retoriniai klausimai. Atsakymai yra. Kaip ir į kitus jums rūpimus klausimus, kad ir apie ką jie būtų − pasaulį, ES, tautą, šeimą, jus patį…

Atsakymus išgirsite iš prof. M. Laitmano kovo 22 d. viešoje paskaitoje Vilniuje, kurioje galiausiai paaiškės, kas gi po galais vyksta…

Jei ne tik sudomino paskaita, bet iškilo neaiškių klausimų, kurių negali išspręsti, siųsk juos profesoriui ir jis būtinai tau atsakys paskaitos metu. Klausimus rašyti čia.

Taigi, siūlome sudalyvauti įdomioje bei turiningoje paskaitoje. Juo labiau, kad paskaita nemokama. Nepamiršk, jei susidomėjai, papasakok ir savo draugams, gal jiems tai taip pat įdomu.

Tinklalapio www.kodel.info infocmacija

Komentarai (1)
  • Izuchukwu prieš 5 metus rašė:

    For anybody that will read this: I lugahed at first when Kate told me she watched the show but it is amazing!!!! The plot is so thick and full of surprises!!!!! Give it one episode and you will be a dharma member 4ever!!! Yeah

Rašyti komentarą

*