VGTU Studentų atstovybė: Po įvykusio susitikimo, VGTU bendrabučius administruojanti įmonė „Economus“ žada pokyčius

2012-02-17

Vasario 14d. vykusiame susitikime su UAB „Economus“ atstovais, bendrabučių administratoriumi, VGTU administracijos atstovais bei vykdančiuoju UAB „City service“ direktoriumi Lietuvai Vytautu Turoniu, VGTU studentų atstovybė iškėlė pagrindinius bendrabučių gyventojų nusiskundimus bei esamas problemas.

Vykusios diskusijos metu buvo prieita bendros pozicijos įvairiais klausimais.

„Atsižvelgiant į bendrabučių gyventojų nuomonę išreikštą apklausos metu bei bendraujant tiesiogiai elektroninio pašto pagalba, buvo išsakytos visos esamos problemos ir surinkta labai daug įvairių nuomonių. Jas mes generavome į pretenzijas (Pirmoji pretenzijaAntroji pretenzijaAntroji pretenzija 2dalis ), kurias pateikėme bendrabučius administruojančiai įmonei. Mūsų pagrindinis tikslas – užtikrinti, kad studentai būtų patenkinti savo gyvenamąja aplinka “ – teigia VGTU SA prezidentas D. Martsinkevichus.

Pagrindiniai dalykai aptarti susitikimo metu:

  • Studentų atsiskaitymo būdas su administruojančia įmone;
  • Gyventojų patekimas į bendrabučius bei svečių registravimo mechanizmas;
  • Bendrabučių valymo kokybė;
  • Visų gaisrinės saugos  reikalavimų atitikimas bendrabučiuose.

Įmonė pažadėjo išnagrinėti situaciją dėl atsiskaitymo tvarkos dviejų savaičių laikotarpyje bei surasti galimybę įdiegti patogų  atsiskaitymą studentams. Susisteminus apklausos duomenis paaiškėjo, jog studentams patogiausias atsiskaitymo būdas yra elektroninės bankininkystės paslaugos.  Šis būdas sukelia tam tikrų nepatogumų bei papildomų išlaidų administruojančiai įmonei, todėl šiuo metu ieškoma, kas galėtų padengti papildomas išlaidas, kurių sutartis nenumato.

Studentų atstovybės pateiktoje pozicijoje pabrėžiama, kad bendrabučių gyventojai neturi patirti jokių papildomų išlaidų. Informuojame, kad atsisakius biometrinių duomenų naudojimo,  pirminės vardinės elektroninės kortelės bus išduodamos nemokamai, tačiau praradimo atveju galioja mokestis už naujos kortelės gamybą.

„Studentų atstovybė, kalbėdama apie turniketus (automatinius vartus), pareiškė griežtą poziciją dėl jų keliamų nepatogumų bendrabučių gyventojams. Diskusijos metu „Economus“ atstovai pasiūlė studentams išsakyti savo nuomonę, koks patekimo į bendrabutį būdas būtų patogiausias.  Įmonė laukia siūlymų  bei nuomonių, kokį priimtiniausią patekimo būdą į gyvenamąsias patalpas įsivaizduoja jų gyventojai. Taip pat yra laukiami studentų pasiūlymai apie bendrabučių svečių registravimo sistemą nesant budėtojui. Kalbame  apie tam tikrus asmens dokumentų skaitytuvus (skenerius) bei duomenų fiksavimą duombazėję. Visų jūsų konstruktyviai suformuluotų siūlymų laukiame el.paštu soc@vgtusa.lt arba VGTU SA biure, adresu: Saulėtekio al. 11, 212 kab.“ – sako VGTU SA prezidentas D. Martsinkevichus.

Norime priminti, kad Vilniaus Gedimino technikos universiteto bendrabučių vidaus tvarkos taisyklių 16 punktas  numato alternatyvųjį patekimo būdą naudojant užprogramuotą kortelę, tai reiškia, jog nėra būtina duoti sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo. Tuos, kurie jau pasirašė sutartis, norime užtikrinti, kad įmonė UAB „Economus“ turi visus reikiamus leidimus bei teisinius pagrindus tvarkyti jūsų biometrinius duomenis ir užtikrina jų saugumą pagal visus valstybės reikalavimus.

VGTU studentų atstovai, vadovaudamiesi apklausos rezultatais taip pat pabrėžė, jog bendrabučių gyventojai nėra patenkinti valymo kokybe ir ji neatitinka studentų esamų poreikių.  Įmonė  pažadejo vykdyti griežtesnę vidinę personalo kontrolę ir gerinti bendrabučių valymo kokybę.

VGTU SA nori padėkoti už studentų dalyvavimą apklausoje, aktyvų nuomonės išreiškimą ir paraginti studentus, kurie dar nepasirašė sutarčių, kuo greičiau jas pasirašyti, kadangi tai trukdo normaliam administravimo procesui bei tolimesniems veiksmams, tokiems kaip papildomo remonto galimybės, esant stabilioms pajamoms iš sumokėtų mokesčių.

Prisegtuose dokumentuose galite rasti VGTU SA kreipimus į įmonę UAB „Economus“ bei įmonės atsakymą:

Pirmoji pretenzija

Antroji pretenzija,

Antroji pretenzija 2dalis

Atsakymas į pretenziją

Atsakymas į pretenziją 2dalis

Atsakymas į pretenziją 3dalis

VGTU SA informacija

VGTU SA  – už studentišką rytojų! 

Komentarai (1)
  • Nobuhisa prieš 5 metus rašė:

    Spalis 7 d, 2010Jeigu jie patys bandytų uniegriotts į bendruomenė, o ne stengtis prasukti kokią varkę ir apgauti savo pažįstamą, draugą ar dar ką. Tai gal ir būtų galima šnekėti apie juos. Jų nemėgsta daug kur, nes jie visur vagią, apgaudinėją ir užsiimą abejotino legalumo veiksmais.

Rašyti komentarą

*