VGTU Studentų atstovybė: bendrabučių gyventojai netrukus pajus teigiamus pokyčius

2011-12-29

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Studentų atstovybė (VGTU SA) informuoja, kad pasikeitus bendrabučius  administruojančiai įmonei, studentų atstovai suderino naują apgyvendinimo bei paslaugų teikimo sutartį, vidaus tvarkos taisykles ir kambarių nuomos kainas.

 

,,Siekdami pagerinti bendrabučiuose gyvenančių VGTU studentų socialinę aplinką bei išvengti galimų nepatogumų, keičiantis administruojančiai įmonei, į šį procesą iš karto įsitraukėme ir mes. Po ilgų derybų ir diskusijų buvo nutarti klausimai dėl gyvenamosios vietos sąlygų pagerinimo, kambarių nuomos kainų, derėtąsi dėl 2012 metais planuojamo bendrabučių remonto ir kitų klausimų. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie gyventojų ateities.“ – sako VGTU SA prezidentas Dionis Martsinkevichus.

 

Vieni iš esminių pakitimų yra tai, kad budėtojų vietas pakeis elektroninio praėjimo sistema – kiekvienas bendrabučio gyventojas turės asmeninę elektroninę kortelę, su kuria galės patekti į bendrabutį. Visi kiti, norintys apsilankyti bendrabutyje, turės kreiptis į administratorių – jiems bus išduodamos svečių kortelės.Taip pat bus panaikintos 50 Litų baudos(kurios buvo parašytos pirminiame sutarties variante) už bendrabučių vidaus tvarkos pažeidimus: rūkymą nerūkymo zonose, triukšmavimą ir panašiai.

 

Kartu su Ūkio bei Finansų direkcijomis Studentų atstovybė apsvarstė ir kambarių nuomos kainų pakitimus. Kadangi nuo šių metų rugpjūčio 17 dienos pasikeitė Vilniaus miesto savivaldybės gyvenamųjų patalpų mokestis (anksčiau sudarė 12.06 Lt bendrabučių nuomos kainos, po Vyriausybės nutarimo – 46-49 Lt, priklausomai nuo ploto), atsirado rizika, jog išaugs kambarių nuomos kainos. Todėl atsižvelgdami į esamą situaciją, VGTU SA pasiūlė kainų nedidinti, bet pateikė variantą sumažinti kainas, panaudojus sumažėjusius administravimo įkainius bei už nuomą surinktas lėšas vietos kaina bendrabuciuose.

 

„Esame dėkingi administracijai, naujajai bendrabučius administruojančiai įmonei už produktyvų bendradarbiavimą. Vis dėlto gyvenimo sąlygų gerinimas bendrabučiuose turi būti nuolatinis bei lankstus procesas, todėl laukiame aktyvios pačių gyventojų reakcijos – pasiūlymų, pastabų – tokiu būdu galėsime pasiekti dar geresnių rezultatų“ – teigia D. Martsinkevichus – „Taip pat buvo pastebėta, kad rengiant viešojo konkurso sąlygas naujai administruojančiai įmonei dėmesys buvo kreipiamas ne į visus problematinius aspektus, šį trūkumą stengėmės panaikinti tiesioginių derybų metu.“

 

VGTU SA primena, kad pasibaigus Všį „Saulėtekio Būstas“ sutarčiai su VGTU dėl bendrabučių administravimo, buvo paskelbtas naujas viešasis konkursas, kurį laimėjo įmonė UAB „Economus“, pasiūliusi mažiausius bendrabučių administravimo įkainius.

 

 

 

Papildoma informacija:

 

Nuomos kainos nuo 2012 m. sausio 1d.

 

1,3,4 bendrabučiuose:

  • Vieta vienviečiame kambaryje (1 bendrabutis) – 180.00lt
  • Vieta dviviečiame kambaryje – 170.00lt
  • Vieta triviečiame kambaryje – 160.00lt

5 bendrabutyje:

  • Vieta dviviečiame kambaryje – 170.00lt
  • Vieta triviečiame kambaryje – 165.00lt

Šeimyninio tipo kambariai:

  • Dviejų asmenų šeima, užimanti dvivietį kambarį – 340.00lt
  • Dviejų asmenų šeima, užimanti trivietį kambarį – 430.00lt**

 

Rezervavimo mokestis, išvykstant studijuoti pagal mainų programas arba išvykstant vasaros laikotarpiui sudarys – 60.00lt per mėnesį.

 

*Esant vaikui, papildomai mokama 50 procentų vienos vietos kainos.

*Nemokama už elektros energijos ir vandens sąnaudas vienai vietai.

 

 

Sutarčių pasirašymas

 

Gruodžio 31 d. bus nutrauktos senos sutartys, o nuo sausio 1 d. bus pasirašomos naujos. Gyventojai turės pasirašyti susitarimą su VšĮ “Saulėtekio būstu“, kuriame bus nurodoma skola arba permoka po paskutinio perskaičiavimo (primename, kad su skolininkais nauja sutartis pasirašoma nebus). Dėl permokos grąžinimo reikia kreiptis į VšĮ „Saulėtekio būstą“ Saulėtekio alėja 25, dešimties dienų eigoje po susitarimo pasirašymo, nurodant sąskaitą, į kurią bus grąžinami pinigai. Pereinamuoju laikotarpiu nebus jokių paslaugų teikimo sutrikimų.

 

Taip pat kviečiame atidžiai susipažinti su dokumentais, kuriuos turėsite pasirašyti:

Bendrabučių vidaus tvarkos taisyklės

Apgyvendinimo sutartisienos

 

 

 

VGTU SA kviečia nedelsti ir pasirašyti sutartis kuo greičiau bei visuomet teikti savo nusiskundimus, pasiūlymus ir pastabas paštu: soc@vgtusa.lt  arba užsukti į VGTU SA biurą, adresu: Saulėtekio al. 11, 212 kab.

 

VGTU Studentų atstovybė dėkoja studentų atstovams, dirbusiems prie šių sutarčių pasiūlymų bei pastabų:VGTU SA Akademinio proceso reikalų vadovui Justinui Petravičiui, VGTU SA  Socialinių  reikalų vadovei  Vitalijai Bartusevičiūtei, VGTU SA Viceprezidentei Živilei Purickaitei,  bendrabučių atstovams: Andriui Žolynai, Godai Kvaraciejūtei.

 

VGTU SA – už studentišką rytojų!

 

VGTU SA informacija


Rašyti komentarą

*